26 sierpnia 2016

"Łaska utracona"

Tytuł: "Łaska utracona"
Autor: Bree Despain
Grace Divine dokonuje aktu największego poświęcenia, aby wyleczyć Daniela Kalbiego – przyjmuje klątwę wilkołactwa, jednocześnie tracąc ukochanego brata. Kiedy dostaje przerażającą wiadomość od Jude’a, postanawia zrobić to, co konieczne. Grace musi się stać Niebiańskim Ogarem. Próbując za wszelką cenę odnaleźć brata, dziewczyna nawiązuje przyjaźń z Talbotem – nowym mieszkańcem miasta, który obiecuje pomóc jej zostać bohaterką. Ale kiedy stają się sobie coraz bliżsi, bestia ukryta we wnętrzu Grace rośnie w siłę, a związek z Danielem jest zagrożony – z niejednego powodu. Nieświadoma mrocznej ścieżki, na którą wkroczyła, Grace zaczyna się poddawać bestii – nie zdając sobie sprawy, że wróg powrócił, a śmiertelna pułapka już czeka. 


 Część druga nie wciągnęła mnie aż tak bardzo jak pierwsza. Może za dużo się tam dzieje? Kiedy czytam, chciałabym się oswoić z jedną  sytuacją, a tu strasznie szybko nadchodzi nowa. Z drugiej strony, to bardzo dobrze. Akcja nie stoi w miejscu, tylko coś się dzieje!

 Główna bohaterka jest  podobna do tej z pierwszej części, ale to nie ta sama Grace. Widać, że coś w niej się zmieniło. Według mnie zaczęła działać bardziej spontanicznie i pod wpływem uczuć. Jest to zrozumiałe, ponieważ wiele wydarzyło się w jej życiu. No i wiadomo... klątwa. W porównaniu do Grace Daniel, jest taki sam. Ciągle coś ukrywa, udając że nic się nie dzieje. Ma się wtedy ochotę zrobić takie "Aha! Jude, jednak miałeś rację.". Ale z czasem prawda wychodzi na jaw...

 Trzeba jednak przyznać, że nadal jestem ciekawa dalszej akcji. Czy Grace i Daniel naprawdę zrealizują swoje plany? Czy Jude w końcu przejrzy na oczy? Dużo tych pytań, na które chciałabym poznać odpowiedzi. I mam nadzieję, że tak będzie!

 Dla wszystkich, którym spodobała się część pierwsza :D A dla tych, którzy nie słyszeli o serii, kieruję do części pierwszej ;)